KUGL 368

Prie nepriklausomo bankomatų tinklo „Medus“ prisijungusios LKU kredito unijų grupės nariai nuo šiol grynuosius pinigus pasieks dar lengviau. Rugsėjį užbaigus bankomatų tinklo „Medus“ infrastruktūros naujinimo procesus, šių bankomatų skaičius išaugo nuo 150 iki 250 visoje Lietuvoje, įskaitant įrengtus ir mažesniuose šalies miestuose.

Luminor-bankomatas-e1634021745416-860x440

Išplėstas bankomatų tinklas – lengviau pasiekiamos paslaugos

Pirmasis šalyje nepriklausomas bankomatų tinklas „Medus“ iki šiol apėmė daugiau nei 150 bankomatų. Šį pavasarį bankomatų tinklą valdanti bendrovė „Worldline Lietuva“ priėmė sprendimą sujungti „Luminor“ bankomatų tinklą, dėl kurio bankomatų „Medus“ skaičius padidėjo iki 250 visoje Lietuvoje.

„Worldline Lietuva“ – specializuotas paslaugos tiekėjas, užtikrinantis mokėjimo kortelių operacijų autorizavimo bei apdorojimo paslaugas.

„Vertiname stiprėjančią partnerystę su finansų įstaigomis Lietuvoje ir džiaugiamės, kad turime šią galimybę atnaujinti ir plėsti bankomatų tinklą. Šis projektas įrodo mūsų komandos patirtį atnaujinant ir plėtojant bankomatų tinklus, siekį atitikti partnerių ir jų klientų poreikius.“ – Komentuoja „Worldline Lietuva“ verslo plėtros vadovas Gintautas Sasnauskas.

LKU kredito unijų grupė, vienijanti 45 šalyje veikiančias kredito unijas ir Lietuvos centrinę kredito uniją (LCKU), prie bendrovės valdomų bankomatų „Medus“ prisijungė dar praėjusiais metais.

LCKU Verslo ir IT vystymo departamento direktorės Jovitos Platenkovienės teigimu, partnerystė su „Worldline Lietuva“ reikšmingai prisideda gerinant paslaugų prieinamumą kredito unijų nariams: „Kredito unijos veikia visoje Lietuvoje, įskaitant ir regionus. Todėl mums svarbu, kad nariai galėtų išsigryninti turimas lėšas greitai, lengvai ir patogiai. Džiaugiamės, kad bendradarbiaudami su vienu iš bankomatų paslaugų teikimo lyderių, galime gerinti paslaugų prieinamumą ir savo narių patirtis.“

luminor-medus-bankomatas-lku-kredito-unijų-grupė-lietuvos-centrinė-kredito-unija

LKU kredito unijų grupės klientai vienodai patraukliomis sąlygomis gali atlikti operacijas visuose „Medus“ bankomatuose, įskaitant ir paženklintuosius „Luminor“ logotipu. „Medus“ bankomatuose galima pakeisti kortelės PIN kodą, peržiūrėti paskutinių operacijų išrašą, o grynųjų pinigų priėmimo funkciją turinčiuose bankomatuose – ir įnešti grynųjų pinigų į savo mokėjimo kortelės sąskaitą.

Tinklo „Medus“ bankomatais taip pat naudojasi Šiaulių banko ir „Citadele“ banko klientai.

Didinant grynųjų pinigų prieinamumą Lietuvoje

Lietuvos bankas šiemet inicijavo finansų rinkos dalyvių dialogą, kurio rezultatas – septynios šalies finansų ir kredito įstaigos įsipareigojo per vienus metus padvigubinti vietovių, kuriose galima išsigryninti pinigus, skaičių. To bus siekiama įrengus dar šimtą bankomatų ar gyventojams atvėrus kitus alternatyvius lėšų išgryninimo būdus. Tarp pasirašiusiųjų Tarpusavio supratimo memorandumą – ir LKU kredito unijų grupę prižiūrinti LCKU.

LKU grupės kredito unijų mokėjimo kortelių turėtojai ir anksčiau galėjo išsigryninti lėšas unijų klientų aptarnavimo vietose, kurių per 100 visoje Lietuvoje, arba bet kuriame bankomate. Taip pat kredito unijos plėtoja lėšų išgryninimo per kortelių skaitytuvus paslaugą. Bet kurio banko klientai gali išgryninti kortelėje turimas lėšas atvykęs į kredito uniją ar jos nutolusią kasą, teikiančią šią paslaugą.

„Mūsų vienas pagrindinių tikslų – būti kuo arčiau ir kuo labiau pasiekiamiems. Dėl tos priežasties, dar metų pradžioje įdiegėme nuotolinės narystės sistemą, per kurią gyventojai gali tapti kredito unijų nariais neatvykę į kredito uniją. Taip pat, atsižvelgę į narių poreikius, netrukus startuosime su LKU išmaniąja programėle. Džiugu, kai mūsų strateginiai tikslai atliepia ir mūsų partnerių tikslus“, – teigia J. Platenkovienė.

Kredito unija „Germanto lobis“ ir orientavimosi sporto klubas „Telšiai“ rugsėjo 18 dieną dar kartą pakvietė visus sporto entuziastus į estafetinio ir asmeninio bėgimo šventę „Judėkime kartu 2021“.

068

Jau tapo įprasta visiems Telšių miesto (ir ne tik!) gyventojams, kad kasmet įpusėjus rugsėjui Masčio ežero pakrantėje susirenka gausus būrys bėgikų. Bėgimo šventę „Judėkime kartu“ prieš aštuonerius metus inicijavo kredito unija „Germanto lobis“, o šiandien tradicija tapusį renginį tęsia orientavimosi sporto klubas „Telšiai“.

„Džiugu, kad ši šventė kasmet į miestą sutraukia bėgikus ne tik iš Telšių, bet ir visos Lietuvos. Šio renginio idėja gimė iš noro atiduoti duoklę miestui, kuriame esame įsikūrę, ir skatinti visus gyventojus judėti kartu viena kryptimi“, – renginio metu kalbėjo kredito unijos „Germanto lobis“ administracijos vadovė Inga Navikienė.

„Telšiuose gyventi gera!“, – tokiu šūkiu pasveikinti sportininkų atvyko Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, kuris palinkėjo dalyviams gerų rezultatų ir pažadėjo, kad per dešimtąjį bėgimą startuos drauge su visais. Kredito unijos „Germanto lobis“ valdybos pirmininkas Vytautas Barsteiga, spausdamas ranką merui, pridūrė  – „Judėkime kartu ir bus dar geriau!“. Taip pat dalyviams palinkėjo gero oro ir dar geresnio starto. Orientavimosi sporto klubo „Telšiai“ narė Kristina Kavaliauskienė antrino svečiams linkėdama ne tik gero starto, bet ir dar geresnio finišo bei pakvietė visus masinei mankštai su sveikatingumo trenere Jolita Stanevičienė.

Šiemet prie starto linijos išsirikiavo virš 200 dalyvių, kurie pasiskirstė į grupes pagal amžių ir trasos ilgį. Jauniausiai bėgikei, įveikusiai 1,4 km distanciją, buvo 3 metukai, o vyriausias dalyvis – 77 metų. Tai tik įrodo, kad amžius nėra kliūtis ir visi norintys gali dalyvauti šiame kasmetiniame bėgime. Gausiausiai dalyvių subūrusi komanda tapo Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija.

Didžiausias iššūkis dalyviams „Judėkime kartu“ bėgime – tai asmeninis bėgimas 10 km distancijoje, kuris ir pritraukė į Telšius atvykti bėgikus iš visos Lietuvos. Pirmos vietos nugalėtojas atvyko iš Šiaulių ir šią trasą įveikė per 35:41 min., antra vieta atiteko gargždiečiui, o garbinga trečią vietą iškovojo bėgikas, gyvenantis Telšiuose. Moterų grupėje pirmą vietą užėmė Jonavoje gyvenanti bėgike, kurios laikas – 40:12 min., antra ir trečia vieta atiteko bėgikėms iš Šiaulių.

Populiarėja ir estafetinis bėgimas, kuriame kasmet varžosi vis stipresnės komandos. Šiemet pergalė atiteko komandai „Sportas miške 1“.

252

Šventėje bėgikai varžėsi ne tik dėl apdovanojimų, bet ir dėl galimybės dalyvauti loterijoje, kurios pagrindinis prizas – net penkios poros „Brooks Ghost“ bėgimo batelių.  Šūkis „Dalyvauk bėgime ir namo grįžk su „Brooks Ghost“ bėgimo bateliais!“ skambėjo visos šventės metu.

„Tikime, kad šis renginys dar tik įgauna pagreitį, tad nesustokime judėti ir susitikime kitais metais!“ – Optimistiškai nusiteikę renginio organizatoriai atsisveikino su šventės dalyviais.

image0

Bendruomenei artimas finansų partneris

Kredito unija „Germanto lobis“ yra LKU kredito unijų grupės narė, įsikūrusi Žemaitijos sostinėje Telšiuose. Kredito unija teikia visas svarbiausias finansines paslaugas – nuo mokėjimo kortelių ir el. bankininkystės „i-Unija“ iki terminuotųjų bei taupomųjų indėlių, kreditų gyventojams, smulkiajam ir vidutiniam ūkiui bei verslui. Kredito unija palankiomis sąlygomis finansuoja žemės ūkio veikla besiverčiančius ūkininkus ir bendroves, verslo projektus, jaunas įmones.

Daugiau įspūdžių ir akimirkų – mūsų Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/kugl.lt/ 

Gera verslo idėja gali turėti tiesioginę įtaką verslo sėkmei, tačiau vien jos nepakanka. Net ir geriausių idėjų įgyvendinimui reikalingi finansai. Plečiantis verslui ir atsiradus papildomų lėšų poreikiui, svečių namų „Lavender Inn“ savininkai leidosi į finansavimo šaltinių paiešką, atvedusią iki kredito unijos „Germanto lobis“ slenksčio.

Lavender Inn-restoranas

Levandomis kvepiantis šeimos verslas

Kredito unijos narių tarpe esama ir smulkių, ir vidutinių verslų. Vienas tokių – prieš trejus metus Erikos ir Laimono Adomaičių ant Viešvėnų tvenkinio kranto, greta Telšių miesto, įkurti svečių namai „Lavender Inn Guest House“. Sėkminga pradžia ir iš lūpų į lūpas sklindančios rekomendacijos nulėmė, kad jau po metų čia pat išdygo restoranas, o šiandien „Lavender Inn“ teikia tiek apgyvendinimo, maitinimo, SPA paslaugas, tiek prekiauja „levandiškais“ suvenyrais ir organizuoja aibę renginių.

„Į restoraną žmonės sugrįžta dėl mūsų požiūrio į klientą. Stengiamės, kad kiekvienas čia atrastų ne tik skanų maistą, bet ir raminančią levandų aromatu viliojančią aurą, – pasakoja E. Adomaitienė. – Siūlome tokius patiekalus kaip midijos, gardintos levandų žiedais, sraigės su česnakiniu sviestu, taip pat naminį levandų limonadą, levandų skonio ledus. Visa tai mums atnešė populiarumą per labai trumpą laiką.“

Antrasis restoranas – pajūryje

„Lavender Inn“ komplekso populiarumas Viešvėnuose Adomaičiams padiktavo idėją nesustoti. Šeima nusprendė įgyvendinti verslo plėtrą ir atidaryti antrąjį restoraną, tad dėl kredito verslo plėtrai kreipėsi į Telšiuose veikiančią kredito uniją „Germanto lobis“. 

Gautas kreditas panaudotas pastatui su žemės sklypu J. Basanavičiaus gatvėje, Palangoje, įsigyti. Ten jau veikia svečių namai, kuriuose šiuo metu įrenginėjamas antrasis „Lavender Inn“ restoranas. „NT kainos Palangoje, žinoma, yra aukštos, tačiau kredito unija finansavo 85 % turto kainos, o UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ kompensavo 95 % palūkanų. Mums buvo suteiktos lanksčios ir ypač priimtinos kredito sąlygos, kurių negalėjome atsisakyti“, – pasakoja L. Adomaitienė.

242048399 227983092632479 1260289619072240931 n

Apie kredito uniją „Germanto lobis“

Kredito unija „Germanto lobis“, atsižvelgusi į kiekvieno kliento individualią situaciją, gali pasiūlyti finansavimo sprendimus tiek besikuriančioms ar ką tik veiklą pradėjusioms verslo įmonėms, tiek veikiančioms jau ne vienerius metus. Kredito unija yra lanksti finansų partnerė, galinti labiau įsigilinti į verslo specifiką ir pateikti individualų kredito pasiūlymą.

Taip pat kredito unija ir Europos investicijų fondas (EIF) bendradarbiauja teikiant kreditus verslui pagal garantijų priemonę, kuria vykdoma mažųjų įmonių miestuose ir regionuose mikrokreditavimo programa. Garantija finansuojama pagal Europos Sąjungos užimtumo ir socialinių inovacijų programą. Be to kredito unijos teikia lengvatines paskolas jauniems verslams pagal priemonę „Verslumo skatinimo fondas 2014–2020, finansuojamas iš Europos socialinio fondo“.

Kredito unija „Germanto lobis“ yra viena iš didžiausių šiame regione veikiančių kredito unijų ir LKU kredito unijų grupės narė. Teikianti visas svarbiausias finansines paslaugas – nuo mokėjimo kortelių ir el. bankininkystės „i-Unija“ iki terminuotųjų bei taupomųjų indėlių, kreditų gyventojams, smulkiajam ir vidutiniam ūkiui bei verslui. Kredito unija palankiomis sąlygomis finansuoja žemės ūkio veikla besiverčiančius ūkininkus ir bendroves, verslo projektus, jaunas įmones.

Daugiau apie kredito unijos „Germanto lobis“ teikiamas finansines paslaugas sužinosite atvykę adresu Sedos g. 6, Telšiai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Skaityti daugiau